Śniadania na Trawie

  16 września 2021, 07:43  

Malownicze otoczenie jakim jest dla Restauracji Weranda park Kazimierza Wielkiego z monumentalną Fontanną Potop zainspirowało nas do stworzenia formuły pikników, których nazwa nawiązuje do słynnego dzieła Édouarda Maneta „Śniadanie na Trawie”.
Już pierwsza edycja w czerwcu 2019 roku okazała się sukcesem i przyciągnęła tłumy bydgoszczan.
To okazja, by zacząć dzień od relaksu, spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Wystarczy przyjść do parku z kocem i koszem piknikowym. Na uczestników czekają zestawy piknikowe przygotowane przez szefa kuchni Restauracji Weranda i jego zespół. Nie brakuje też nigdy doskonałej kawy i słodkości czy lodów z Cukierni Katarynka.

Motyw przewodni Śniadań na Trawie za każdy razem jest inny. Zawsze jednak obok kulinarnych niespodzianek, nie brakuje sztuki.
Podczas ArtŚniadania szef kuchni Restauracji Weranda, zainspirowany dziełami Pabla Picassa i Salvadora Dali, zaprósił na piknik w stylu hiszpańskim. Przygotował też kulinarne show przy Fontannie Potop, udowadniając, że jedzenie to uczta dla wszystkich zmysłów. Kucharze na żywo tworzyli fantazyjny deser wzorowany na tym, który serwuje się w jednej z najlepszych restauracji świata – Alinea.

 

RetroŚniadanie było podróżą do Bydgoszczy lat 20. Na pikniku pojawili się rekonstruktorzy i fotograficy. To wtedy powstał cykl „RetroPortret Bydgoszczan” Katarzyny Grys i Piotra Gutkowskiego. Wyjątkowe zdjęcia wykonane m.in. w dawnej technice mokrego kolodionu powstały w parku Kazimierza Wielkiego, Restauracji i Kawiarni Weranda oraz w Hotelu Bohema.

Wśród najbardziej pamiętnych Śniadań na Trawie jest z pewnością piknik z Markiem Niedźwieckim. Podczas spotkania autorskiego opowiedział o swojej nowej książce „Dyrdymarki”. Tłumy bydgoszczan słuchały jak opowiadał o spotkaniu z Madonną w Paryżu i jak uratował przyjęcie Lionela Richiego, o swoich wpadkach, momentach absolutnego szczęścia, paraliżującym strachu przed wychodzeniem na estradę i o tym jak zwędził papierosy żonie Davida Bowiego.
Chcesz zorganizować wraz z nami Śniadanie na Trawie? Zapraszamy do współpracy.
Kontakt: pr@hotelbohema.pl lub 733 594 694